ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

19-latek pod wpływem amfetaminy za kierownicą Audi

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy Policji w Bochni zatrzymali kierowcę osobowego Audi, który kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków. Podczas kontroli drogowej 19-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo i miał nienaturalnie rozszerzone źrenice. Użyty narkotester wykazał,w organizmie badanego obecność amfetaminy. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. W najbliższym czasie jego sprawą zajmie się sąd.

Policjanci bocheńskiej drogówki, tuż po godzinie 1.00 w nocy na drodze w Proszówkach zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Audi. Powodem kontroli było niesprawne oświetlenie pojazdu, którym poruszał się 19-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i mocno pobudzony, a rozszerzone źrenice wzbudziły podejrzenie mundurowych, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem wykazało pozytywny wynik dla amfetaminy. W związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem środków odurzających, w szpitalu kierującemu została pobrana krew do badania laboratoryjnego celem określenia dokładnego stężenia zabronionej substancji w organizmie, a także było podstawą do zatrzymania 19-latkowi prawa jazdy.Zgodnie z prawem kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. O dalszym losie 19-latka już wkrótce zadecyduje sąd.

Dwa urządzenia typu Drager Drug Test 5000 służące do wykrywania narkotyków w organizmie kierowców zostały przekazane policjantom z Bochni i Nowego Wiśnicza 24 stycznia br. przez lokalny samorząd. Sprzęt ten rozpoznaje m.in.: amfetaminę, benzodiazepiny, delta-9-tetrahydrokannabinol (THC – konopie indyjskie), kokainę, metamfetaminę, opiaty, metadon i ketaminę. Urządzenia te są mobilne, co pozwala policjantom prowadzić badania w bezpośrednio „na drodze” i eliminować z ruchu potencjalnych przestępców drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.