Gmina Debno: Oficjalne przekazanie komputerów dla szkół

W dniu 21 kwietnia br. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oficjalnie przekazał zakupiony w ramach projektu Polska Cyfrowa sprzęt komputerowy do pięciu placówek oświatowych. Komputery trafiły do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej.

Nowy sprzęt komputerowy za blisko 70 tysięcy  złotych ma służyć nauczycielom i uczniom do realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Kiedy uczniowie wrócą do szkół komputery będą służyć całej społeczności szkolnej do celów edukacyjnych w pracowniach szkolnych placówek.

Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do przeprowadzania lekcji na odległość,  dlatego  szkoły muszą dysponować odpowiednim wyposażeniem. Ułatwi to nauczycielom i uczniom realizację zajęć edukacyjnych – mówi Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno.

——

UG Dębno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.