ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Dwóch kierowców bez prawa jazdy. Przekroczyli dozwoloną prędkość.

Czas epidemii nie zwalnia kierujących z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki nie ustają w walce z piratami drogowymi, którzy rażąco przekraczają prędkość, stanowiąc zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Pomimo wielu zadań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa policjanci cały czas dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników brzeskich dróg. Mundurowi skutecznie wyłapują kierujących, którzy rozwijają zawrotne prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Na własnej skórze przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy w niedzielę, 26 kwietnia br. stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 9.30 w miejscowości Jurków. Kierujący citroenem 27-latek pędził z prędkością 107 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych. Te same konsekwencje poniósł kierujący audi, który przed godz. 21, na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Dębno jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h. Obaj mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące będą musieli się powstrzymać z jazdą w związku z czasowym odebraniem praw jazdy.

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna zdarzeń drogowych.  Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. Brak wyobraźni i lekkomyślność mogą nieść za sobą tragiczne skutki.

zdj. poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.