Weekend na drogach garnizonu tarnowskiego

Jeden niegroźny wypadek rowerzystki w Skrzyszowie oraz dachowanie samochodu w Mościcach, to najpoważniejsze zdarzenia drogowe w regionie tarnowskim w mijający weekend. Ponadto policjanci zatrzymali jeszcze 4 nietrzeźwych kierowców.

Niegroźny wypadek miał miejsce w Skrzyszowie w sobotę. Jadącą chodnikiem 70-latkę potrącił wyjeżdżający z posesji kierowca osobówki. W wyniku przewrócenia się kobiety złamała ona nogę. Została przetransportowana do szpitala, gdzie nie stwierdzono innych obrażeń.

W niedzielne popołudnie jednak policjanci tarnowskiej drogówki zostali wezwani do dachowania pojazdu w Mościcach w rejonie stadionu żużlowego. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, a policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia usłyszeli od obu kierowców, że obaj wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle.

Szybka weryfikacja tych informacji spowodowała, że kolejne ustalenia między innymi od bezpośrednich światków pozwoliły na stwierdzenie, że jedyną osobą winną jest kierująca fordem. Kobieta niestety nie zachowała należytej ostrożności i kontynuowała jazdę pomimo sygnału czerwonego. Wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w lewy bok przejeżdżającego citroena. Pojazd przewrócił się na dach. Kierowca został zabrany do tarnowskiego szpitala, który opuścić po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań, pasażer citroena nie ucierpiał. Bez obrażeń z tej kolizji wyszła również kierująca forem.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który zostanie przekazany do tarnowskiego sądu celem ustalenia wysokości kary. Kobieta straciła prawo jazdy.

Na skrzyżowaniu przez kilkadziesiąt minut panowały utrudnienia.

Tarnowska Policja apeluje o ostrożna jazdęgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.