OSP BUCZE UŻYCZY WSZYSTKIM KLUCZE

Druhowie z jednostki OSP Bucze byli bardzo zadowoleni, kiedy dowiedzieli się, że złożony przez nich projekt został jednym ze zwycięzców programu „InicJaTyWy” organizowanego przez browar Okocim.

-Zaraz po ogłoszeniu wyników wzięliśmy się za planowanie prac i co kilka dni spotykaliśmy się po pracy i szkole wieczorami, by remontować salę szkoleniową. Początkowo prosty i niewielki zakres prac jednak bardzo szybko urósł do rangi wielkiego remontu. Postanowiliśmy bowiem przy okazji wykonać przygotowanie do montażu instalacji elektrycznej, na co pieniądze przeznaczyła rada sołecka. Sala ma służyć lata, więc oprócz jej renowacji postawiliśmy też ściankę działową, dzięki czemu obok sali powstał korytarz, wykonaliśmy także podwieszany sufit, umożliwiający montaż instalacji elektrycznej i grzewczej, obydwie są już zamontowane – mówi prezes OSP z Bucza, Daniel Szczupał.

W czasie prac okazało się, że strop w pomieszczeniu jest tak wykrzywiony, że montaż sufitu podwieszanego bez uprzedniego wsparcia stropu mija się z celem, ponieważ prawdopodobnie prace musiałyby być powtórzone przy okazji remontu pierwszego piętra. Gdy sufity zostały już podwieszone, z myślą o przyszłych inwestycjach zamontowano szereg okablowań – audio-wizualne, internetowe, a także kable do czujek ruchu i kamer, aby ich ewentualny montaż w przyszłości był całkowicie nieinwazyjny. Zainstalowane zostało także nowoczesne ledowe oświetlenie. -Gdy uporaliśmy się z równaniem i malowaniem ścian korytarza i sali zabraliśmy się za kładzenie płytek oraz montaż listew i drzwi. Tutaj też musieliśmy wydać więcej niż planowaliśmy, ponieważ z racji tego, że powstał korytarz zwiększyła się liczba drzwi, a niektóre z nich musieliśmy kupić ocieplane bo prowadzą do nieogrzewanego garażu remizy – wyjaśnia Daniel Szczupał.

Pieniądze na wyposażenie sali przekazał Urząd Miejski w Brzesku sponsorując zakup nowych stołów oraz krzeseł. Z kasy miejskiej pokryto także koszty wywozu wielkiego kontenera śmieci i poremontowych odpadów. -Bardzo dziękujemy burmistrzowi Tomaszowi Latosze oraz dyrektor Barbarze Kuczek, bez wsparcia gminy nie dalibyśmy rady – dodaje Daniel Szczupał.

Wszystkie prace bardzo sprawnie przebiegły i mimo tego, że wykonano ich dwukrotnie więcej niż planowano oraz dużo więcej kosztowały. Udało się to dzięki zaangażowaniu druhów z OSP Bucze oraz pomocy lokalnych firm i hurtowników. Umożliwiło to strażakom zakup materiałów po niższych cenach, a jedna z hurtowni zrezygnowała z marży. W sali brakuje jeszcze projektora (na razie strażacy zamontowali pożyczony), wierzą jednak, że w niedługim czasie uda się też pozyskać fundusze na zakup tego urządzenia.

Ostateczny wygląd sali i korytarza przeszedł najśmielsze oczekiwania, bardzo cieszymy się z zakończenia projektu i wiemy, że będą nam one służyły długie lata. Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, chętnym do pracy i wspierających remont – mówi prezes Szczupał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.