Młody ksiądz zginął w wypadku.

 2 grudnia na drodze DK-75 na granicy Wytrzyszczki (gm. Czchów) i Witowic Dolnych (pow. nowosądecki) doszło do poważnego wypadku. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. Niestety pomimo podjętych działań przez ratowników nie udało się uratować kierowcy samochodu osobowego.

W wypadku zginął 29-letni ksiądz Piotr Pławecki, pochodzący z miejscowości Chomranice w gminie Chełmiec. Obecnie pracował na parafii w Brzeźnicy koło Dębicy.

Końcem maja 2017 roku, po pięcioletniej nauce w Wyższym Seminarium Duchownym, przyjął  wraz z jedenastoma diakonami z rąk bp Stanisława Salaterskiego święcenia kapłańskie. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele parafialnym św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chomranicach.

Na drugim roku seminarium, w ramach stażu misyjnego, wyjechał do Kazachstanu. Jednym z głównych powodów, było to, iż od dłuższego czasu, w jego sercu ,,tliła się iskierka i pragnienie”, aby właśnie tam pojechać i dać cząstkę siebie innym. Nieść pomoc ludziom i misjonarzom. Chciał również bliżej przyjrzeć się pracy misyjnej, lepiej poznać życie tamtejszych ludzi, ale także pragnął nauczyć się języka. Wyjazd miał mu pozwolić jeszcze bardziej ukształtować siebie

Prawdopodobnie ksiądz jadąc od strony Brzeska, zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką, zmierzającą z naprzeciwka w stronę Nowego Sącza. Siła uderzenia była tak duża, że Skoda Fabia odbiła się od samochodu ciężarowego i uderzyła w bariery energochłonne po prawej stronie jezdni, po czym została uderzona przez jadące tym samym pasem Audi. Kierowca, którego wcześniej wyprzedził 29-latek, nie zdążył wyhamować. Samochodami podróżowali sami kierujący.

Droga przez kilkanaście godzin była zablokowana. Policja wyznaczyła na ten czas specjalne objazdy.

Siły i środki:
JRG Brzesko GBARtPr
JRG 1 Nowy Sącz
OSP KSRG Czchów GLBARt
OSP Jurków GBA
OSP KSRG Łososina Dolna
OSP Rożnów
ZRM
Policjagrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.