75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w całym kraju zabrzmią syreny alarmowe. Zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. Podjęte działania maja na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Wzorem ubiegłych lat, w dniu 1 sierpnia br. planowane jest ogólnokrajowe uruchomienie syren alarmowych, w celu oddania hołdu uczestnikom oraz cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego, w związku z przypadającą w tym dniu 75 rocznicą godziny „W”, która dała początek jednemu z najważniejszych i zarazem tragicznych wydarzeń w najnowszej historii Polski.
Uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego od dawna mają zasięg ogólnokrajowy, zaś dźwięk syren w kolejne rocznice godziny „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu i pamięci o bohaterskich Powstańcach i mieszkańcach stolicy, ludzie i samochody na ulicach naszych miast, na przestrzeni lat zyskały wymiar jednego z najważniejszych symboli w świadomości patriotycznej społeczeństwa polskiego.

Uruchomienie syren nastąpi w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na okres 1 minuty. Syreny emitować będą dźwięk ciągły.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *