Dębno: IX Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 marca już po raz dziewiąty młodzież z naszej gminy wzięła udział w gminnych eliminacjach Turnieju wiedzy pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W rywalizacji o pierwsze miejsca wzięły udział 43 osoby biorące udział w poszczególnych kategoriach wiekowych:

– Kategoria I klasy I – VI Szkół podstawowych,

– Kategoria II, klasy VII i VIII szkół podstawowych i III klasa gimnazjum,

– Kategoria III uczniowie szkół średnich.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się kolejno z 30, 40 i 50 pytań, w zależności od kategorii w jakiej brali udział.

Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik, z rąk Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, odebrał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek, a laureaci zajmujący pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto zwycięzcy wyłonieni w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Gminę Dębno na szczeblu powiatowym Turnieju.

Wyniki w tym roku prezentują się następująco:

Kategoria I (Szkoły podstawowe klasy I – VI)

I miejsce: Paweł Jewuła z Publicznej Szkoły podstawowej w Jaworsku

II miejsce: Konrad Gawor z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej

III miejsce: Filip Kukla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy

Kategoria II (Szkoły podstawowe klasy VII – VIII i III klasa Gimnazjum)

I miejsce: Gabriela Wróbel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej

II miejsce: Wiktoria Krzysztofińska z OSP Dębno (uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej)

III miejsce: Julia Miśkowicz z OSP Maszkienice (uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej)

Kategoria III (szkoły średnie):

I  miejsce: Wiktoria Powroźnik z OSP Dębno

II miejsce: Kamil Mrożek z OSP Łoniowa

III miejsce: Krzysztof Latocha z OSP Maszkienice

Z roku na rok zainteresowanie Turniejem wiedzy pożarniczej rośnie. Jest to bardzo budujące, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest aby młodzi ludzie potrafili i chcieli nieść pomoc potrzebującym – mówi Wójt Gminy Dębo, Wiesław Kozłowski, dodając –  życie codzienne nierzadko zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji, dlatego ważne jest, aby młodzież potrafiła reagować w różnych sytuacjach, bowiem wiedza z zakresu pożarnictwa oraz pierwszej pomocy jest bardzo istotna.

Przy okazji Turnieju wiedzy pożarniczej odbyło się podsumowanie projektu „Jestem mały, wiem więcej”, który polegał na edukacji najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łoniowej z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci z klas I – III razem z opiekunem, panem Tomaszem Kaczmarczykiem przygotowały scenki, mające na celu przedstawienie w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Uczniowie nabyli również wiedzę na temat tego jak należy obchodzić się z ogniem, a także jak prawidłowo zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu czy zdrowiu.

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.