MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Potrącił nietrzeźwego rowerzystę

Kierowca osobowego renault odpowie za spowodowanie wypadku z nietrzeźwym rowerzystą, który z obrażeniami ciała trafił do tarnowskiego szpitala. Poszkodowany musi się jednak liczyć z odpowiedzialnością za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj przed godziną 16.00 na skrzyżowaniu w Kłyżu, w gminie Żabno potrącony został rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący osobowym renault mieszkaniec Krakowa, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się po prawej stronie kierowcy jednośladu, w wyniku czego doszło do zderzenia. W wypadku ucierpiał 41-letni rowerzysta, który z urazem biodra i szczęki został przewieziony do szpitala. Nim tam trafił, obaj mężczyźni poddani zostali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca renault był trzeźwy, czego niestety nie można powiedzieć o rowerzyście, który „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku prowadzą obecnie policjanci komendy miejskiej w Tarnowie. Z odpowiedzialnością prawną, za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości będzie się musiał też zmierzyć rowerzysta.

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.