MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZESZEDŁ ULICAMI BRZESKA

Burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha wraz z księdzem prałatem, Józefem Drabikiem, proboszczem parafii pod wezwaniem NMP i św. Jakuba Apostoła byli organizatorami pochodu Trzech Króli, w którym liczny udział wzięli mieszkańcy całej gminy. W przygotowanym po raz siódmy marszu uczestniczyły całe rodziny, wiele z nich wystąpiło we wspaniałych strojach.

Już kilkanaście minut przed wymarszem na Plac Kazimierza tłumnie przybywali mieszkańcy, których burmistrz Tomasz Latocha oraz przewodnicząca rady miejskiej, Maria Kądziołka i miejscy radni obdarowywali koronami, śpiewnikami i pamiątkowymi naklejkami z symbolami Święta Trzech Króli, a ksiądz prałat Józef Drabik wraz z proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego, prałatem Wojciechem Wernerem udzielili wszystkim błogosławieństwa.

Pochód prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą z Placu Kazimierza Wielkiego przeszedł ulicą  Uczestników Ruchu Oporu, przez plac Żwirki-Wigury i ulicą Głowackiego do rynku. Tam na uczestników marszu czekały dalsze atrakcje, wspaniałe jasełka zaprezentowali artyści z Grupy Śpiewaczej „Jadowniczanie”. Na zakończenie pochodu burmistrz Tomasz Latocha wraz z księżmi wręczyli nagrody najmłodszym jego uczestnikom, którzy wystąpili w okolicznościowych strojach. Wszyscy obdarowani zostali słodyczami.

Organizatorzy marszu dziękują Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Wiesława Porwisza, Grupie Śpiewaczej „Jadowniczanie”, Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Jadownik, pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury. Podziękowania należą się także policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku oraz strażakom z OSP z Brzeska i Mokrzysk za zabezpieczenie orszaku.

__

brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.