Nieprawdopodobne zaginiecie mieszkanki Borzęcina

Policjanci od poniedziałku, 7 stycznia 2019r. poszukują zaginionej Grażyny Kuliszewskiej, która z 3/4 stycznia 2019 roku wyszła z miejsca zamieszkania w Borzęcinie i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Zagadkowym zaginięciem 34-letniej kobiety  zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnowie oraz wydział dochodzeniowo śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie.

W całej tej historii jest mnóstwo niejasności. Policja, prowadzi poszukiwania kobiety od poniedziałku, ponieważ dopiero wtedy jej zaginięcie oficjalnie zostało zgłoszone. Funkcjonariuszy zawiadomił kuzyn męża pani Grażyny.

– Bierzemy pod uwagę trzy wersje. Pierwsza to, że kobieta dobrowolnie zerwała kontakt z rodziną, druga: że uległa nieszczęśliwemu wypadkowi i trzecia, że padła ofiara przestępstwa – mówi st. asp. Ewelina Buda rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

Wstępnie postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 189 KK

Art. 189. Pozbawienie człowieka wolność

§ 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2a. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 2, dotyczy osoby nieporadnej ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1–2a, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Rysopis kobiety: wiek ok. 35 lat, szczupła sylwetka, włosy ciemne do ramion.

Policjanci z Brzeska proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej pod numerem telefonu 14 66-26-222 (dyżurny brzeskiej jednostki Policji ) lub numerem alarmowym 112.

__

KPP / PSP / Brzesko112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.