MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zespół Szkolno-Przedszkolny otrzymał sztandar z wizerunkiem bł. Karoliny

Bp Leszek Leszkiewicz przewodniczył uroczystości nadania imienia bł. Karoliny Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Borzęcinie Dolnym.

– Dotąd nasz zespół nie miał patrona. 1 września 2017 roku Rada Gminy połączyła szkołę z przedszkolem i tak powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny. Patrona wybieraliśmy, ale bł. Karolina była takim patronem bliskim sercu wszystkich, całej społeczności. Świeci wzorem dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W dodatku to nasza sąsiadka zza lasu, z Wał-Rudy – mówi Cecylia Czaja, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym

– Bardzo nam pasuje bł. Karolina, jako patronka. Można od niej wiele się uczyć. Jak czynić dobrze, jak mieć czas dla każdego, jak pomagać słabszym. Tego samego uczymy się od nauczycieli, od pani dyrektor – mówi Amanda Pawlik z klasy 7.

Patron zespołu być może w idealny sposób zlewa się z postawą tych, którzy dziś kształtują w szkole wychowanie i odpowiadają za edukację dzieci.

Przed uroczystością w kościele, nadania imienia i poświęcenia sztandaru, zostało przez bp Leszka Leszkiewicza pobłogosławione nowe wielofunkcyjne boisko sportowe. Powstało kosztem około 0,5 mln. złotych, z czego ponad 300 tys. wydatkował samorząd gminy ze swojego budżetu. Dołożył samorząd Województwa Małopolskiego i – jako udział własny – społeczność sołectwa.

– To jest najmniejsza szkoła w gminie. Liczy nieco ponad 50 uczniów. Cieszę się, że działają i że mają teraz bezpieczne warunki do uprawiania sportu. Sport zaś to nie tylko troska o tężyznę fizyczną, ale sport kształtuje również ducha i charakter. Cieszę się, że dzieci w Borzęcinie Dolnym mają teraz dobre warunki. Przed nami, w następnych latach, stoi jeszcze jedno wyzwanie, jakim jest budowa hali sportowej dla tej szkoły – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

_

Grzegorz Brożek

Gość Tarnowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *