Wybuch gazu. To mogło skończyć się dużo bardziej tragicznie

W jednym z mieszkań w Brzesku podczas wymiany piecyka gazowego doszło do wybuchu gazu. Niestety w zdarzeniu ucierpiał 68-letni mężczyzna, który podjął się tego zadania. Na szczęście nikt inny z mieszkańców bloku nie ucierpiał. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla wszystkich, którzy mają zamiar dokonywać jakiś prac związanych nie tylko z gazem, ale i prądem. Zdajmy się w takich sytuacjach na specjalistów i wezwijmy fachowców, aby mieć pewność, że nic niebezpiecznego się nie wydarzy. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, zaoszczędzimy tym sobie niepotrzebnych nerwów i przykrych następstw takich zdarzeń.

Wczoraj, 12.09.2018r. około godziny 15.30 dyżurny brzeskiej jednostki odebrał zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z mieszkań na terenie Brzeska. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ustalili, że do wybuchu doszło podczas wymiany piecyka gazowego. Prace wykonywał 68-letni krewny właścicielki mieszkania. To właśnie ten mężczyzna jako jedyny ucierpiał w zdarzeniu i z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wybuch wyrządził szkody jedynie w mieszkaniu, w którym doszło do nieszczęścia, pozostałe mieszkania w bloku nie zostały naruszone. Nikt też z mieszkańców ani osób postronnych nie ucierpiał. Policjanci na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. O sytuacji został też powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który stwierdził, że nie ma zagrożenia dla osób przebywających w samym mieszkaniu oraz całym budynku. Dlaczego doszło do wybuchu? – na to pytanie odpowiedzą śledczy po zebraniu materiału dowodowego i przesłuchaniu świadków. Postępowanie wstępnie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Pamiętajmy, że dokonywanie samodzielnych prac z urządzeniami gazowymi czy elektrycznymi grozi niebezpieczeństwem. Takie zadania powinny być zlecone specjalistom i fachowcom, aby zapobiec ewentualnym nieszczęśliwym wypadkom. Przykrych zdarzeń, w których niepotrzebnie cierpią ludzie nie brakuje, dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę. Nie igrajmy z losem, wszelkie wymiany i przeróbki instalacji, urządzeń przekażmy w ręce ludzi, którzy mają uprawnienia i doświadczenie w tego typu pracach.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.