Starosta Andrzej Potępa „Samorządowcem XX-lecia”

Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym wszystkich samorządów powiatowych. Równo 20 lat temu na nowo powołano do życia powiaty. Początki były trudne, jednak po latach ciężkiej pracy i trafnych decyzji, dziś możemy być dumni z obecnych sukcesów Powiatu Brzeskiego w sferze infrastruktury, oświaty i służby zdrowia.

Z okazji jubileuszu Związek Powiatów Polskich wyróżnia najbardziej zasłużonych samorządowców. Uhonorowany został również Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który należy do nielicznego grona samorządowców istniejących w Radzie Powiatu Brzeskiego od samego początku. Już w pierwszej kadencji działał w organie wykonawczym, zasiadając w Zarządzie Powiatu Brzeskiego. W 2002 r. został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego i piastował ten urząd przez kolejne 4 lata. Następnie w kadencji 2006-2010 przewodniczył Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej. Na stanowisko starosty brzeskiego został wybrany w 2010 roku. Dzięki swojemu zaangażowaniu, umiejętnościom kierowniczym oraz skuteczności i efektywności zyskał zaufanie Radnych Powiatu. W rezultacie Pan Andrzej Potępa niemal jednogłośnie został po raz drugi wybrany w 2014 r. na stanowisko starosty.

Podczas XXXV Sesji Rady Powiatu prezes Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn, gratulując Staroście oraz całej Radzie doskonałej współpracy i wielu sukcesów, wręczył Panu Andrzejowi Potępie Honorową Statuetkę oraz dokument potwierdzający przyznanie tytułu „Samorządowca XX-lecia”. Prezes ZPP w swoim przemówieniu nie szczędził słów uznania dla zaangażowania i skutecznego działania Pana Starosty podczas wszystkich pięciu kadencji. Podkreślił również znaczącą pozycję Powiatu Brzeskiego na tle całej Małopolski. Zauważył, że Powiat Brzeski w ciągu zaledwie kilku lat odnotował niesamowity postęp i aktualnie należy do czołowego grona najbardziej prężnie rozwijających się regionów naszego województwa. Starosta Brzeski, dziękując za wyróżnienie, podkreślił – “Ta statuetka tak naprawdę należy się wszystkim radnym tych pięciu kadencji – tak ją odbieram i wszystkim radnym ją dedykuję, bo w pojedynkę w samorządzie nie zdziała się nic”

___

Powiatbrzeski.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *