PIKNIK WOJSKOWY W MOKRZYSKACH

Od kilku lat w Mokrzyskach organizowany jest piknik z udziałem  żołnierzy z 1. batalionuczołgów z Żurawicy. Pikniki zapoczątkował ówczesny sołtys Mokrzysk Marek Kośmider, a teraz kontynuuje je sołtys Stanisław Pacura przy współpracy z burmistrzem Brzeska Grzegorzem Wawryką, Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Wsi Mokrzyska, Kołem Gospodyń Wiejskich, prezesem LKS Strażak Mokrzyska Józefem Wodą  i nieocenionymi paniami Iwoną Tomasik oraz Jadwigą Brzózką i Agnieszką Lewandowską.

Tym razem, ze względu na wyjazd na poligon na pikniku nie było czołgu ani wozów bojowych. Na stoiskach czołgiści zaprezentowali  broń krótką, kałasznikowy oraz rg-ppanc. Była wystawa fotograficzna sprzętu, jakim dysponują czołgiści, foldery i albumy poświęcone Wojsku Polskiemu. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na przygotowanej przez żołnierzy strzelnicy. Oczywiście broń była jak najprawdziwsza ( KBK-AK), tylko amunicją były plastikowe kulki.

Na boisku LKS Strażak Mokrzyska rozegrano mecze piłkarskie. Jako pierwsi w szranki stanęli młodzicy  z tarnowskiej I ligi. Drużyna AP Champions Brzesko-Strażak zmierzyła się z Tarnovią Tarnów. Mecz obfitował w wiele znakomitych akcji i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:0. Następnie na boisko wybiegli najmłodsi adepci piłki nożnej  i pod okiem  trenerów Strażaka oraz Akademii Piłkarskiej rozegrali mecze turniejowe. Spora liczba kibiców przyszła na V-ligowy mecz Strażaka Mokrzyska z zespołem GOSiR Rzezawa. Mimo kilku wyśmienitych sytuacji dla drużyny gospodarzy spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na wszystkich przybyłych na piknik czekała znakomita grochówka wojskowa oraz bigos,  a sobotnie spotkanie z czołgistami w Mokrzyskach zwieńczył festyn sołecki.

___

brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.