Gimnazjum z Mikluszowic w gronie najlepszych!

W dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) odbył się XLI Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęły najlepsze drużyny z każdego województwa

W kategorii gimnazjum województwo małopolskie reprezentowali, już po raz drugi, uczniowie z Mikluszowic: Angelika Zdebska, Marcel Brydniak i Kacper Machaj.  Drużyna przygotowana przez panią Kingę Capik-Majcher znalazła się w dziesiątce najlepszych drużyn w Polsce. W pierwszym dniu, po paradzie uczestników Turnieju z Pałacu Ogrodu Dendrologicznego do Gimnazjum im. OZP w Przelewicach i oficjalnym otwarciu XLI Finału, uczniowie rozwiązywali testy wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie oraz ich opiekunowie wzięli udział w Pikniku Bezpieczeństwa, podczas którego mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. z symulatora dachowania. Uczestnicy podziwiali występny lokalnych zespołów artystycznych. W kolejnym dniu turniejowych zmagań uczniowie rozgrywali konkurencje rowerowe, na które wszyscy z niecierpliwością czekali. Niezwykle trudnym zadaniem była sytuacja wymagająca udzielenia pierwszej pomocy matce z 4-miesięcznym dzieckiem, którzy ulegli wypadkowi samochodowemu. Ostatnią konkurencją była jazda po miasteczku ruchu drogowego, którą nasi zawodnicy pokonali w fantastycznym stylu. Po bardzo męczącym dniu uczestnicy udali się do Aquaparku w Gryfinie. Atrakcji nie brakowało! Trzeciego dnia wszyscy uczestnicy pojechali na wycieczkę do Szczecina na rejs statkiem po Porcie Szczecińskim. Młodzież zwiedzała Centrum Dialogu Przełomu i Taras Widokowy Bazyliki Archidiecezjalnej św. Jakuba Apostoła. Uroczyste zakończenie XLI Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD odbyło się w Sali Widowiskowo-Sportowej w Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Gimnazjaliści z Mikluszowic oraz opiekun drużyny otrzymali statuetkę, dyplom oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do domów wszyscy wrócili z nowymi doświadczeniami i uśmiechami na twarzy.
Organizatorzy szacują, że w sumie na każdym etapie turnieju (gminnym, powiatowym, wojewódzkim, finale krajowym) startuje ok. dwieście tysięcy uczniów. To ponad dwa tysiące szkół. Na każdym etapie trwa zacięta rywalizacja, a przebić się do czołówki krajowej jest niezwykle ciężko, dlatego bardzo cieszymy się z sukcesu gimnazjalistów. Gratulujemy sukcesu!
Opiekun drużyny z Mikluszowic pragnie podziękować Wójtowi Gminy Drwinia za okazane wsparcie i pomoc finansową, umożliwiającą udział reprezentacji Gimnazjum z Mikluszowic w XLI Finale Krajowym BRD.

___

Drwinia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.