Zatrzymano włamywaczy do ciężarówek

Skradli kilkaset litrów oleju napędowego oraz kilka maszyn budowlanych. Usłyszeli w sumie 45 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 10 zarzutów kradzieży. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku na terenie powiatu tarnowskiego odnotowano kilkadziesiąt włamań do maszyn budowlanych, pojazdów ciężarowych oraz kilka kradzieży sprzętu budowlanego. Mozolna praca policjantów Komisariatu Policji w Wojniczu, jak również „kryminalnych” z wydziału mienia tarnowskiej komendy, doprowadziła do zatrzymania sprawców tych przestępstw. Pod koniec lutego br. zatrzymano dwóch mężczyzn – mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku 20 i 21 lat, którzy w Wojniczu dokonali włamania do zbiornika z paliwem samochodu ciężarowego. Zatrzymanym udowodniono w sumie 45 włamań, 3 usiłowania włamania oraz 10 kradzieży. Mężczyźni przyznali się do zarzutów, a policjanci prowadzący czynności odzyskali maszyny budowlane pochodzące z kradzieży oraz zabezpieczyli część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży skradzionego paliwa w kwocie ponad 8000 złotych.

Sprawcy usłyszeli zarzuty określone w kodeksie karnym w artykułach 279 (włamanie) i 278 (kradzież). Za ich naruszenie sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała wobec zatrzymanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zarzuty. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

___

KPP Tarnówgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *