Tarnowscy policjanci nie odpuszczają dealerom narkotykowy

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek niespełna kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 20 tys. złotych.

Realizując zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili, że dwie kobiety, tarnowianki, rozprowadzają na terenie miasta marihuanę. Kilkutygodniowe czynności doprowadziły do wytypowania właściwego mieszkania, a następnie w dniu (14.03), zatrzymania 28-letniej kobiety. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili ponad 700 gram marihuany przygotowanej do dalszej dystrybucji. Drugą, 37-letnią kobietę „kryminalni” zatrzymali w dniu następnym. Obie zostały przesłuchane w komisariacie Policji. W piątek (16.03.) zostały one doprowadzone do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzut posiadania i rozprowadzania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Po zapoznaniu z materiałem dowodowym sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum w kierunku naruszenia artykułów; art. 56 ust. 3, art. 58 ust. 1 oraz art. 59 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *