XI Puchar Tarnowa w Futsalu w… Borzęcinie. Takiego Turnieju w Regionie jeszcze nie było!!!

Zapowiada się prawdziwe Futsalowe Święto w Borzęcinie. Do pełniącej rolę gospodarza Gminy Borzęcin w sobotę, 6 stycznia br. przyjadą zespoły z czterech województw (małopolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie), gdzie w miejscowej Hali Sportowej rozegrany zostanie XI Puchar Tarnowa w Futsalu. Obsada jest znakomita – wystarczy wymienić dobrze znany zespół Zagłębia Sosnowiec, niedawnego finalistę HeiroCup Rzeszów. Przyjedzie także czterokrotny laureat tego turnieju – Wirex Będzin. Ponadto występujący w II lidze ogólnopolskiej Maxfarbex Busko-Zdrój oraz zespoły z Krakowa, Rzeszowa czy mocno stojącej futsalem Dukli.

Warto wspomnieć o tarnowskich drużynach znanych w środowisku futsalowym. Gospodarz GRYF Borzęcin, to uznana marka w regionie. Dąbrowa Tarnowska również będzie miała swoich reprezentantów, podobnie jak Brzesko, Skrzyszów czy Zakliczyn. Nietypowe miejsce rozgrywania turnieju spowodowane jest poniekąd brakiem wolnych terminów na halach sportowych w Tarnowie, ale przede wszystkim gościnnością wójta Borzęcina Janusza Kwaśniaka. Organizatorzy – Tarnowskie Towarzystwo Sportowe FUTAR przy współpracy z Borzęcińskim Stowarzyszeniem Futsalu GRYF oraz lokalnym i wojewódzkim samorządem wychodzą naprzeciw i promują futsal poza miastem.

W Turnieju weźmie udział 20 drużyn podzielonych na 4 grupy po 5 zespołów, z czego dwa najlepsze awansują do fazy finałowej. Nagrody wręczą zaproszeni goście: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz Radny Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak. Wyróżnienie dla najlepszego strzelca wręczy Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski. Nagrody finansowe (pula 1 800zł) dla trzech pierwszych miejsc to tylko część wyróżnień dla uczestników. Pamiątkowe puchary i statuetki ufundowane zostały ze środków Województwa Małopolskiego, dla najlepszych zespołów całodzienny pobyt w Termach Szaflary ufundował właściciel. Dodatkowo są też wejściówki na stok ufundowane przez Ryterski Raj, gadżety sportowe od Vitasport, a od strony kulinarnej swój udział ma także firma Rol-Pek.

Każdy uczestnik w ramach turnieju otrzyma ciepły posiłek, tj. bigos przygotowany przez kuchnię Zespołu Szkół w Borzęcinie, a każda drużyna otrzyma wodę mineralną Piwniczankę. Dodatkowo można również skorzystać z bufetu, tj.: kawa, herbata i drobny poczęstunek.

Patronat medialny: relacja z turnieju – Telewizja Zvami.tv, lokalny portal informacyjny – Capuccino.eu, sportowytarnow.pl

Zapraszamy Serdecznie kibiców i sympatyków piłki nożnej do hali sportowej przy Zespole Szkół w Borzęcinie Górnym. Zapowiada się zacięta rywalizacja już od fazy grupowej – początek od godz. 8:30, a mecz finałowy przewidziany jest o godz. 20:15.

Terminarz i szczegóły zawodów – http://www.futsal.tarnow.pl/futsal.html?strona=11ptSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *