Światowy Dzień Śniegu z policjantami na „Jurasówce“

Sezon narciarski w pełni. Stoki zapełniają się amatorami białego szaleństwa, którzy dzięki sprzyjajacej aurze mogą do woli korzystać z uroków zimy. Nad ich bezpieczym wypoczynkiem czuwają tarnowscy policjanci.

22 stycznia w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku“ oraz z okazji Światowego Dnia Śniegu policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pojawili się na stoku „Jurasówka“ w Siemiechowie, gdzie towarzyszyli narciarzom i snowboardzistom.

Stróże prawa rozdawali maluchom stawiającym pierwsze kroki na nartach ulotki, zawierające zbiór zasad bezpiecznego zachowania na stoku tzw. Dekalog FIS. Przypominali także o obowiązku jazdy w kaskach osób, które nie ukończyły 16 roku życia i zachęcali do ich zakładania wszytkich użytkowników stoku.

Tarnowskim profilaktykom towarzyszyli policjanci patrolu narciarskiego – profesjonalnie wyszkoleni i wyposażeni funkcjonariusze, którzy niezmiennie, od kilku lat zapewniają bezpieczeństwo osobom wypoczywających na stokach w Siemiechowie, Jastrzębi i Lubince.

Wybór miejsca przeprowadzenia wczorajszej akcji był nieprzypadkowy. „Jurasówka” to odpowiednio przygotowana, rodzinna stacja narciarska, zachęcająca do rekreacji i zdrowego spędzania wolnego czasu, który ściąga miłośników białego szaleństwa z terenu naszego powiatu i nie tylko. Jej właściciele angażują się w działania podejmowane przez tarnowską Policję zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na stokach.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *