Podsumowanie świątecznego weekendu w Tarnowie

W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 37 kolizji oraz 3 wypadki, w których ucierpiało 3 osoby. W tym roku nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Pięciodniowy czas Bożego Narodzenia w Tarnowie nie obfitował w zwiększoną liczbę zdarzeń, w które angażowani byli policjanci. W trzech wypadkach drogowych ucierpiało trzy osoby. W Tarnowcu w piątek w godzinach rannych 83-letnia kobieta wtargnęła na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń głowy. Kierująca samochodem, 49-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego w chwili zdarzenia była trzeźwa. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w centrum Tarnowa kierujący samochodem osobowym potrącił 80-letniego rowerzystę, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami, nie zagrażającymi życiu, mógł wrócić do domu.

Kolejny wypadek miał miejsce na autostradzie A4 przy zjeździe na Brzesko. Około godziny 18 kierujący samochodem osobowym wykonał gwałtownym manewr zmiany pasa ruchu i tym samym doprowadził do zderzenia z drugim samochodem. W związku z tym jeden z pojazdów dachował co spowodowało ogólne obrażenia pasażera, który został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez ponad dwie godziny jeden z dwóch pasów autostrady w kierunku Krakowa był zamknięty dla ruchu, co przy świątecznych powrotach spowodowało duże utrudnienia. Ruch został przywrócony po godzinie 20.

Okoliczności i przyczyny wypadków zweryfikują specjaliści z zakresu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W okresie poszukiwań prezentów oraz podczas świątecznych zakupów wielu z nas musiało zmierzyć się z poszukiwaniem miejsc parkingowych przed sklepami. Tu doszło do największej liczby kolizji, gdzie najczęściej dochodziło do zarysowań lakieru, pęknięć zderzaków oraz uszkodzeń karoserii. W sumie w okresie od 22-24 grudnia policjanci zarejestrowali 33 takie zdarzenia, a w cały długi weekend – 37.

Warunki drogowe panujące w tym okresie napawają optymizmem i radością. Świecące słońce, wysoka temperatura zachęca do wyjścia z domu, zwiększania prędkości. Wielu motocyklistów wyjeżdża na drogi regionu. Pamiętajmy jednak, że drogi w wielu miejscach są oblodzone, a warunki na drogach szybko się zmieniają. Dlatego PROSIMY, aby dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, bacznie obserwować drogę i zwracać szczególną uwagę na pieszych. Ci z kolei w okresie wcześnie zapadającego zmroku powinni zakładać elementy odblaskowe. Tu również apel do niechronionych uczestników ruchu drogowego. NOŚ ODBLASKI – BĄDŹ WIDOCZNY!!!

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *