Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”

Bocheńscy policjanci dbając o bezpieczeństwo m.in. uczestników ruchu drogowego w okresie świątecznym odnotowali na drogach powiatu bocheńskiego 8 kolizji drogowych i wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku, w analogicznym okresie czasu odnotowano 10 stłuczek i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.

Analizując stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach powiatu bocheńskiego w okresie długiego weekendu, od 22 do 26 grudnia 2017 roku należy stwierdzić, że święta Bożego Narodzenia na drogach naszego powiatu minęły spokojnie i bezpiecznie. Policjanci interweniowali podczas 8 niegroźnych kolizji drogowych i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących.

25 grudnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w Proszówkach zatrzymali do kontroli drogowej 48-letnią mieszkankę powiatu bocheńskiego, która kierowała samochodem marki KIA mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a sprawa wkrótce zostanie skierowana do sądu. Podobny los spotkał 40-letniego mężczyznę, który 26 grudnia, w Bochni na ulicy Kazimierza Brodzińskiego został zatrzymany przez policjantów bocheńskiej drogówki, gdy kierował osobowym oplem mając w organizmie 1,76 promila alkoholu.

Działania prowadzone były w całej Polsce. Poniżej znajdują się odnośniki do podsumowania akcji prowadzonej na małopolskich drogach, oraz w skali całego kraju.

Podsumowanie – KWP w Krakowie

Podsumowanie – KGP

___

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *