Piknik strzelecki “6 STRZAŁÓW MIKOŁAJKOWYCH FRANKA”

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni odbył się charytatywny piknik „6 strzałów mikołajkowych Franka”. Prawdziwie mikołajkowa aura i przygotowane na tą okazję atrakcje dostarczyły wiele emocji i zabawy, szczególnie miłośnikom broni palnej i strzelania, ale przede wszystkim dzięki tej szczytnej akcji udało się zebrać kilka tysięcy złotych dla Franka, syna śp. asp. Jakuba Brysza, tragicznie zmarłego na służbie policjanta. 

Piknik odbył się 9 grudnia, dzięki inicjatywie wielu ludzi dobrej woli, a szczególnie policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy służyli wspólnie ze śp. asp. Jakubem Bryszem i teraz w tych ciężkich chwilach postanowili choć trochę umilić smutne chwile jego rodzinie, a szczególnie 2 letniemu Frankowi.

Wśród organizatorów tej szczytnej akcji należy wymienić także Małopolskie Centrum Strzeleckie i Koło Strzeleckie Grot działające przy LOK w Bochni, a także policjantów z Krakowa, Tarnowa  i Bochni, którzy swoją pracą bardzo mocno zaangażowali się w organizację pikniku.

Swoim patronatem piknik objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor  dr Krzysztof Pobuta oraz Komendant Powiatowy Policji w Bochni inspektor Tadeusz Stachak przy współpracy i wsparciu Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie młodszego inspektora Mariusza Dymury.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji skierował na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie list, w którym podziękował za zaproszenie na piknik charytatywny  i skierował słowa uznania za zorganizowanie tego wydarzenia. Wspomniał m.in. jak ważne jest otaczanie opieką rodzin tych policjantów, którzy chroniąc nas stracili życie lub zdrowie. List został odczytany wśród zebranych na pikniku funkcjonariuszy i darczyńców.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie w tym dniu udał się uroczysty pogrzeb tragicznie zmarłego na służbie policjanta z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu.  Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentował zatem inspektor Paweł Dzierżak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Z ramienia KWP

w Krakowie obecny był również komisarz Franciszek Gawlik – Pełnomocnik KWP w Krakowie do współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Podległych Policjantach, któremu towarzyszyli podopieczni fundacji.

Każdy kto przybył na piknik, za niewielką opłatą otrzymywał pamiątkową cegiełkę z wizerunkiem uśmiechniętego Franusia, a kto był bardziej odważny mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie ze specjalnie przygotowanej na tą okoliczność broni palnej, począwszy od pistoletów o małym kalibrze, a kończąc na karabinach.

O tym jak trafiona była ta inicjatywa świadczy choćby to, że pomimo trudnych warunków pogodowych (opady śniegu i niska temperatura) sprzedano blisko 150 cegiełek,

a pieniądze zebrane z tej sprzedaży wspomogą rodzinę zmarłego policjanta. Franuś i inni podopieczni fundacji otrzymali upominki min. od obecnych na miejscu komendantów Policji,

co miejmy nadzieje choć trochę umili im czas i spowoduje szerokie uśmiechy na ich buziach.

Wszystkim organizatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

 

Galeria Zdjęć

 

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *