Dealerzy narkotykowi zatrzymani przez tarnowskich policjantów

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek ponad 30 gram haszyszu.

Po raz kolejny policjanci „kryminalni” udowodnili, że handel na terenie miasta narkotykami nie popłaca. Tym razem dwóch tarnowian w wieku 23 lat wybrało się na zachód naszego województwa po zakup narkotyków. W piątek (1.12) wracając autostradą od strony Krakowa nie zważali na przepisy ruchu drogowego pędząc swoją beemką prawie 200 km/h. Gdy wjechali do Tarnowa na pierwszym rondzie zobaczyli policyjną blokadę. Tuż przed zatrzymaniem z samochodu przez okno pasażera został wyrzucony pakunek. Okazało się, że jest to haszysz w ilości ponad 30 gramów, wartości ponad 1300 złotych. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu Policji, a samochód zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Zatrzymani przyznali się do posiadania haszyszu i po przesłuchaniu w komisariacie Policji, obaj zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura zastosowała wobec nich środki wolnościowe w postaci dozorów policyjnych, poręczeń majątkowych oraz zakazów opuszczania kraju.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 10.

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *