Nowa infrastruktura przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy

Nowa i oczekiwana od kilku miesięcy infrastruktura przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy stała się faktem. Altana, której budowa dobiegła końca z pewnością będzie służyć nie tylko młodzieży korzystającej z oferty świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury, ale też innym zorganizowanym grupom i zainteresowanym mieszkańcom, szczególnie w okresie letnim.
Zadanie zrealizowała Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa DreweKS Stanisław Klisiewicz z Borzęcina, a wartość robót zgodnie z umową zamknęła się kwotą 34 431,28 zł brutto.

– Budynek Wielofunkcyjny w Bielczy, jak sama nazwa wskazuje jest obiektem wielozadaniowym. Łączy wiele istotnych funkcji począwszy od Remizy OSP, przez Świetlicę Ośrodka Kultury i Klub Seniora, na funkcjach związanych z wykorzystaniem sali widowiskowej i zaplecza gastronomicznego, służących organizacji różnego rodzaju zajęć, imprez, wesel, akademii i spotkań kończąc. Nowa infrastruktura w postaci altany z pewnością wpłynie nie tylko na komfort prowadzenia zajęć w sezonie wiosenno – letnim, ale też poszerzy, w sensie organizacyjnym  dotychczasowe horyzonty – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Istotny wkład w realizację inwestycji wniosła sołtys wsi, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Gminy Borzęcin Anna Choczyńska, która przy współpracy reprezentujących Bielczę radnych Rady Gminy Borzęcin: Pawła Postawy i Tadeusza Prusa koordynowała prace związane z przygotowaniem dokumentacji i realizacją inwestycji.

– W otoczeniu Budynku Wielofunkcyjnego brakowało tego typu obiektu, a jego lokalizacja wcale nie była łatwa, chociażby ze względu na znaczne ograniczenia terenowe. Inwestycja doszła jednak do skutku i jestem przekonana, że będzie mieszkańcom dobrze służyć – komentuje Anna Choczyńska.

Wybudowana altana posiada konstrukcję drewnianą, posadowiona jest na stopach fundamentowych żelbetowych, pokryta blachodachówką z odprowadzeniem wody opadowej rynnami i rurami spustowymi PCV. Posadzka w altanie wykonana została z kostki brukowej na powierzchni blisko 50 m2. Altana posiada powierzchnię użytkową 24,96 m2.

__

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.