Magiczna Noc z Harrym Potterem w Przyborowie

W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki. musi ona stać się dla uczniów i nauczycieli miejscem atrakcyjnym, konkurencyjnym, przyciągającym. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom zorganizowaliśmy imprezę czytelniczą pod hasłem „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Celem spotkania była popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, promocja biblioteki, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą, a także dobra i kulturalna zabawa.
W piątek, 24 listopada 2017 roku w bibliotece już od rana trwały gorączkowe przygotowania, aby wszystko było zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. Natomiast wieczorem z piątku na sobotę (24/25 listopada 2017 roku) członkowie koła czytelniczego zaopatrzeni w koce, śpiwory oraz dobry humor przybyli do szkoły. Tej nocy biblioteka stała się Hogwartem – szkołą magii i czarodziejstwa, uczestnicy – uczniami, a nauczyciele profesorami szkoły. Punktualnie o godzinie 18.00 otworzyły się drzwi Hogwartu. Oto, co się działo!

Po powitaniu, przeczytaniu listu z Hogwartu i zapoznaniu się z scenariuszem imprezy sformułowaliśmy i zawarliśmy kontrakt, który miał na celu zobowiązać wszystkich do bezpiecznego i kulturalnego zachowania się podczas wspólnej zabawy. Następnie odbyła się Ceremonia Przydziału do poszczególnych domów za pomocą Tiary. Każda wyczytana osoba siadała na krześle i po nałożeniu na głowę kapelusza – Tiary Przydziału losowała dom (Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin). Po rozlokowaniu się w trzech dormitoriach rozpoczęła się całonocna zabawa pełna niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Przyszedł czas na rywalizację pomiędzy domami. Dzieci kolorowały swoje herby, wykonywały różdżki i miotły, tworzyły przepisy na eliksiry i sporządzały je. Odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie.

Ponadto uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, które sprawiły im dużą radość. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody „Pod trzema miotłami”, gdzie zjedliśmy mugolską pizzę oraz własnoręcznie przygotowane kanapki. Na stołach rozłożone były również przeróżne łakocie: ciasta upieczone przez rodziców, ciastka, paluszki, chipsy oraz soki. Uczestnicy mogli wykazać się również wiedzą o przeżyciach Harry’ego i jego przyjaciół podczas przeprowadzonego quizu.

Największą atrakcją tej „magicznej nocy” było poszukiwanie po korytarzach opustoszałej szkoły, przy świetle latarek „kamienia filozoficznego”. Uczniowie kierowali się strzałkami, zatrzymując się w punktach kontrolnych, aby rozwiązać podane zadania logiczne i literackie oraz zdobyć kolejne elementy hasła doprowadzającego do kamienia. Wszystkie zabawy, konkursy i zawody oprócz dobrego humoru i umiejętności rywalizacji wymagały od uczniów współpracy, pomysłowości i sprytu.

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek i głośne czytanie fragmentów książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami i materacami w bibliotece.

Następnego dnia o 7.30 rano pobudka. Sen był krótki, ale wszyscy obudzili się wypoczęci. Po wspólnym śniadaniu, podsumowaniu spotkania wręczone zostały nagrody oraz Certyfikaty zaliczenia Magicznej nocy z Harrym Potterem. Na zakończenie były jeszcze wspólne rozmowy, żarty, zdjęcia i pakowanie się. O 9.00 przybyli rodzice i odebrali swoje pociechy.

Była to niezapomniana noc pełna wrażeń i z pewnością nie ostatnia.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *