Górka- przystanek Świętego Mikołaja

Każdego roku w grudniu na zaproszenie strażaków przybywa do remizy OSP Górka oczekiwany przez wszystkie dzieci niezwykły jegomość. Tym razem zaskoczył nie tylko swoją obecnością, ale również pojazdem, na którym przybył.
Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zjawił się 2 grudnia 2017r. w Górce w spektakularnych okolicznościach. Z powodu drobnej awarii sań, którymi zawsze się porusza, poprosił druhów z OSP Górka o wsparcie. Zawsze chętni do pomocy góreccy strażacy podjęli się transportu Świętego Mikołaja swoim pięknym nowym quadem.

Ten widok wprawił wszystkie zgromadzone w remizie OSP Górka dzieci w ogromny zachwyt. Zgromadziły się wokół Świętego Mikołaja i z wielką radością oczekiwały na prezenty. Okazało się, że wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i każde zostało obdarowane wspaniałym upominkiem.
Oczekiwanie na przybycie gościa wypełniło mnóstwo atrakcji. O wspaniały nastrój zadbała Pani Paulina Duda, która prowadziła konkursy, gry i zabawy dla wszystkich dzieci i rodziców. Nie zabrakło również malowania twarzy i pląsów w basenie wypełnionym piłeczkami. Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która zajęła się rozprowadzeniem zaproszeń wszystkim dzieciom z Górki, Rząchowej i Kopaczy Wielkich. Ponadto, przygotowała poczęstunek oraz aktywnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał druh Emanuel Mikuś.
Święty Mikołaj obiecał, że za rok ponownie zjawi się w Górce. Ciekawe, czym znowu nas zaskoczy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCziS w Szczurowej, Panu Grzegorzowi Zarychowi, dziewczętom ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

 

Prezes OSP Górka, Piotr Mikuśgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *