Wierzchosławice: Gminne obchody Święta 11 listopada!

Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają mieszkańców Gminy Wierzchosławice w sobotę 11 listopada 2017 r. na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenia sprzed blisko 100 lat – z 11 listopada 1918 roku były przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Ten szczególny dzień jest okazją do świętowania, ale również skłania nas do refleksji na temat ofiar jakie ponieśli nasi przodkowie.

W Gminie Wierzchosławice jest wiele miejsc uświęconych krwią Polaków i wszystkie są otoczone opieką i pamięcią mieszkańców. W tym dniu warto je odwiedzić, by uczcić pamięć przodków, który walczyli i ginęli na frontach obu wojen światowych.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszenia w tym dniu biało-czerwonej flagi dając tym samym wyraz swojemu patriotyzmowi oraz radości z odzyskania niepodległości.

W programie gminnych obchodów Święta 11 listopada znalazły się Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Gminy Wierzchosławice poległych na frontach I i II wojny Światowej, złożenie kwiatów w miejscach pamięci oraz wieczornica patriotyczna połączona ze wspólnym śpiewaniem. Z tej okazji przygotowano kilkaset śpiewników, flag narodowych oraz drobne upominki o tematyce patriotycznej. Ku pokrzepieniu śpiewających będzie czekała legionowa grochówka.

Program uroczystości:
godz. 17:00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Gminy Wierzchosławice poległych na frontach I i II wojny Światowej w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach

godz. 18.00 Apel poległych oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem mieszkańców poległych w latach 1914-1920 oraz pod grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym

godz. 19.00 „Jeszcze Polska nie zginęła” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach oraz okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu: Klubu Seniora „Przystań” z Wierzchosławic oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy”

Dodatkowo
– śpiewniki
– flagi narodowe
– drobne upominki o tematyce patriotycznej
– legionowa grochówka

___

Wieszchosławice.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *