I miejsce Kuby i Kamila na Festiwalu w Saarlouis

Kuba Nowakowski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Kamil Malinowski z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni zostali laureatami Festiwalu Inklusiver Songcontest EINklang. W kategorii “integracyjne duety muzyczne” zajęli pierwsze miejsce ex aequo z niemieckim duetem Jill Hein i Ernesa Halitaj.

Festiwal odbywał się w partnerskim powiecie Saarlouis, a jego formuła stanowiła kopię Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. Wystąpiło 13 integracyjnych duetów muzycznych oraz 5 zespołów. Można było posłuchać znanych niemieckich utworów, ale także piosenek angielskojęzycznych, francuskich i polskich.

Integracyjny duet z Bochni wykonał utwór Krzysztofa Krawczyka „Parostatek”, a zespół piosenkę „Szkolny rock and roll”. Skład zespołu SOSW: Krystian Kotfis, Oliwia Jankowicz, Arkadiusz Piórecki, Karolina Michałowska oraz Wiktoria Mądalska z Zespołu Szkół nr 3.

Cieszymy się, że w tym wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele naszego partnerskiego  powiatu z Polski, bo pomysł tego festiwalu pochodzi właśnie z Bochni – powiedział podczas uroczystego rozpoczęcia starosta powiatu Saarlouis Patrik Lauer.

Niemilknący aplauz zdobył niemiecki chór w którym śpiewają osoby z głębszą niepełnosprawnością. Utworem pt. “Wolność” podbili serca publiczności oraz jurorów – W tym przypadku nie było wątpliwości. Właściwie to publiczność, owacjami na stojąco, wybrała laureata tej kategorii. Zresztą, podobnie jak w Bochni cały festiwal był wzruszający i profesjonalnie przygotowany. Odbywał się w pięknej sali koncertowej, która powstała w odrestaurowanym i dostosowanym do wydarzeń estradowych nieczynnym warsztacie naprawy lokomotyw – mówi Jerzy Turek, który był jednym z jurorów Festiwalu EINklang.

Zwycięski duet – Jill Hein i Ernesa Halitaj wystąpią na Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, natomiast Kuba i Kamil zaśpiewają w czerwcu podczas Dni Powiatu Saarlouis.

Uczestnicy wyjazdu, oprócz wrażeń muzycznych, mieli zorganizowane także atrakcje sportowe. Wśród nich zajęcia na ściankach wspinaczkowych oraz mecz I ligi koszykówki,  ponieważ drużyna Saarlouis gra w niemieckiej ekstraklasie.

Po powrocie do Bochni na młodzież czekała niespodzianka od starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, który również postanowił nagrodzić uczniów za świetny występ oraz promowanie powiatu bocheńskiego poza granicami naszego kraju.

Jestem z Was dumny, że tak pięknie prezentowaliście powiat bocheński na tym wyjątkowym festiwalu u niemieckich przyjaciół. Podtrzymywanie tej  przyjaźni jest bardzo ważne. Mam również nadzieję że przywieźliście same dobre wspomnienia, które zostaną z Wami na długo – mówił starosta

Występ zwycięskiego duetu można zobaczyć TUTAJ

 

sk

Powiat.bocheński.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *