Tarnowianie nie żałowali pieniędzy

Blisko dwadzieścia dwa tysiące złotych zebrano podczas tradycyjnej, odbywającej się już po raz dwudziesty czwarty, kwesty na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Znani tarnowianie, 1 i 2 listopada zbierali tam datki na odnowę zabytkowych grobowców na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce.

Większość tej kwoty, bo ponad dziewiętnaście tysięcy złotych, zebrano 1 listopada. Za pieniądze pochodzące z datków złożonych przez odwiedzających tarnowski Stary Cmentarz wyremontowany zostanie jeden spośród znajdujących się na nim grobów (jeżeli wystarczy pieniędzy to dwa). – W związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości prawdopodobnie będzie to grobowiec jednego z legionistów. Ostateczną decyzję podejmie jednak dopiero Zarząd Społecznego Komitetu Opieki Nad Starym Cmentarzem – mówi prezes komitetu, Antoni Sypek.

Przypomnieć wypada, że w poprzednim roku zebrano podobną kwotę, a pieniądze te pozwoliły na renowację grobowców Jana Styły, nauczyciela, radnego, założyciela i wieloletniego sekretarza Stowarzyszenia Chrześcijańskich Rzemieślników Gwiazda oraz prezesa Kasy Chorych i Karola Grabowicza, ordynatora Szpitala Powszechnego w Tarnowie.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Tarnów.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *