O bezpieczeństwie dzieci na drogach O bezpieczeństwie dzieci na drogach

Z inicjatywy funkcjonującej na terenie gminy Borzęcin żwirowni CEMEX, przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III zarówno z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym, jak i z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzecinie Dolnym miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu pn. „Bezpieczne drogi z CEMEX”. Spotkanie, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zostało zorganizowane dzięki Fundacji Cemex oraz Fundacji „Rozwój” realizującej akcję „Zaczytani”.

Wydarzenie podzielono na trzy części. W pierwszej dzieciaki mogły posłuchać dobrych rad udzielanych przez st. asp. Ewelinę Budę z komisariatu Policji w Brzesku dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Policjantka przypominała o konieczności stosowania kamizelek i elementów odblaskowych. Przestrzegała dzieci przed zagrożeniami, jakie na co dzień mogą ich spotkać na drodze.

W kolejnym punkcie programu wystąpił „Pan Anatol Teatrzyk”. Zaprezentował on spektakl kukiełkowy informując jednocześnie o zasadach zachowania środków bezpieczeństwa na drogach i budowach.

Podsumowaniem całego wydarzenia był konkurs z nagrodami, w którym dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas całego spotkania. Przedszkolaki sprawnie odpowiadały na pytania, chętnie włączały się do zabawy i głośno skandowały hasło spektaklu: „Tym co wciąż piechotą chodzą dobre rady nie zaszkodzą”.

uggrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *