Brzesko: Akcja „Znicz 2017” – podsumowanie

W dniach od 27 października do 2 listopada 2017 r. w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich pojawiła się znacznie większa niż zwykle liczba policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

 

Na brzeskich drogach było w miarę spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, a policjanci byli wezwani do 12 kolizji drogowych. Ujawniono 9 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W całej Małopolsce, podczas tegorocznej akcji „Znicz 2017”, odnotowano 46 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć,  a 49 zostało rannych. Zatrzymano blisko 121 nietrzeźwych kierujących.

W czasie  działań „Znicz” nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 3 tys. Policjantów. Mundurowi udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

Wzmożone działania policjantów ruchu drogowego w ramach tegorocznej akcji ZNICZ potrwają jeszcze do niedzieli, 5 listopada, a wszystko po to by kierowcy i użytkownicy dróg  bezpiecznie wrócili do swoich domów.

_

KPP BrzeskoSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *