Brzesko: Pomogli Amelce i Weronice

Wielkie słowa uznania należą się Zarządowi Osiedla Brzezowieckie z przewodniczącym Grzegorzem Kolbuszem na czele za zorganizowanie imprezy charytatywnej, w czasie której zbierano datki na rzecz dwóch dziewczynek, mieszkanek osiedla. W ostatnią niedzielę w szkole podstawowej nr 3 w Brzesku odbył się III Charytatywny Maraton Zumby & Fitness. Dzięki akcji, zorganizowanej przez Zarząd Osiedla „Brzezowieckie”, Akademię Ruchu Libra oraz Body in Balance, udało się zebrać fundusze na pomoc, rehabilitację i ochronę zdrowia dla Amelki Wszołek i Weroniki Zaleśnej. Amelka dotknięta jest zespołem Downa, niedosłuchem prawego ucha, głuchotą lewego ucha, koślawością stóp oraz lewostronną skoliozą lędźwiową. Z kolei druga dziewczynka, Weronika cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny kończyn dolnych, opóźniony rozwój psychoruchowy oraz epilepsję.

W maratonie wzięli udział instruktorzy z Akademii Ruchu Libra, Body in Balance (Joanna Taflińska oraz Patrycja Litwin), Magdalena Michalak (instruktorka Zumby i Dancehall) oraz Kinga Michór (instruktorka Zumby). Stroną kulinarną zajęli się Anna i Michał Staszczykowie z „Paszczaki gotują”. Dzięki Pani Agacie Kozioł z firmy Mary Kay, można było skorzystać z darmowych zabiegów kosmetycznych zaś Pani dietetyk Kinga Kołodziej udzielała fachowych porad dotyczących zdrowego sposobu odżywiania się. W programie maratonu znalazło się także miejsce dla żaków z drużyn Akademii Piłkarskiej Can-Pack Okocimski, którzy przeprowadzili pokazowy trening piłki nożnej. Zarząd klubu przekazał również darowiznę i koszulkę meczową, która była jedna z nagród podczas maratonu.

W inicjatywę przyłączyli się również wolontariusze – Justyna Golonka, Mirosław Hyży, Natalia Zając, Jakub Kobiałka oraz Marcelina Skrzeczek z Malty Służby Medycznej z oddziału Myślenice, którzy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Zdjęcia wykonywane w fotobudce (Everybody Smile) sprawiły wiele frajdy uczestnikom – najlepszą zabawę mieli najmłodsi uczestnicy maratonu.

Wszystkim naszym sponsorom i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tak szczytnego celu. Jesteśmy również wdzięczni osobom, które wsparły nas nie tylko finansowo, ale przyczyniły się do samej organizacji imprezy. Szczególnie dziękujemy wolontariuszce Pani Barbarze Kuczek. Dziękujemy również prowadzącemu Łukaszowi Kornasiowi, który zachęcał naszych uczestników do aktywnego udziału w zajęciach oraz fotografom Monice Drużkowskiej i Marcinowi Waśniowskiemu za udokumentowanie tych chwil. Całkowity dochód z maratonu – 7.593.50 złotych został przekazany na konto fundacji opiekującej się Amelką Wszołek i Weroniką Zaleśną, po 3796,75 złotych dla każdej dziewczynki -– mówi główny organizator imprezy, przewodniczący Zarządu Osiedla Brzezowieckie, Grzegorz Kolbusz.

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.