Brzesko- Obraźliwe napisy, policja na tropie sprawców

Jak podał portal rdn.pl napisy pojawiły się na kilkunastu budynkach w Brzesku. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio RDN Małopolska może chodzić o sprawę handlarzy narkotykami. Mieszkańcy są oburzeni, bo wandale zniszczyli w wielu przypadkach odnowione elewacje. Policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Brzescy śledczy nie chcą ujawniać szczegółów sprawy i czy osoba, której nazwisko widnieje na budynkach, współpracowała z wymiarem sprawiedliwości. Nieoficjalnie, jak dowiedziało się nasze radio, może chodzić o porachunki między grupami handlującymi narkotykami. – Śledztwo jest w toku. Wyspecjalizowane osoby po charakterze pisma są w stanie zidentyfikować sprawcę – mówi Jarosław Dudek z brzeskiej Policji.

– Niedawno nasz blok został odnowiony. A zaraz pojawił się ten napis – to jest oburzające. Pewnie robią to małolaty, bo nie sądzę, że komuś starszemu do głowy by przyszło pisać po ścianach – komentuje jedna z mieszkanek.

Wandalowi, jeżeli udowodniona mu zostanie wina, grozi grzywna. Właściciele zniszczonych budynków będą się także domagać odszkodowań.

rdnSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *