Będzie zlot food trucków w Brzesku

Dziś oraz jutro w Brzesku odbędzie się zlot food trucków, które zaparkują na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. – Organizatorem jest firma z Wrocławia – mówi Krzysztof Bigaj, kierownik wydziału promocji Urzędu Miasta w Brzesku.

Najlepsze food trucki z całej Polski spotkają się w Brzesku po raz pierwszy. Zaserwują przysmaki z różnych zakątków świata. Podczas imprezy spróbować będzie można kilkunastu rodzajów kuchni, m.in. amerykańskich burgerów, azjatyckiej zupy ramen, meksykańskiego burrito czy holenderskich kapsalonów.

Nie zabraknie także deserów takich jak hiszpańskie paluchy churros, węgierskie kurtosz kołacze i lody tajskie. A na rozgrzanie – grzaniec oraz piwo. Food trucki czynne będą od godziny 11 do 21. Zloty miłośników street foodu odbywają się regularnie w dużych polskich miastach.

W Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy Krakowie na festiwale przyjeżdża nawet 60 barów na kółkach. Organizatorzy postawili sobie za cel przekonanie Polaków, że jedzenie kupione z przyczepy stojącej przy drodze nie musi być nieapetyczne i niezdrowe.

_

http://www.dziennikpolski24.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *