Przez Twe oczy zielone oszalaaałem!

Właśnie ruszyła druga edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku do rozdysponowania jest aż osiem milionów złotych. Do BO zgłoszone zostało 160 projektów z całej Małopolski. Na subregion tarnowski przeznaczone zostało milion trzysta tysięcy złotych. Do podziału tej kwoty staje w rywalizacji aż 32 projekty. To największa ilość projektów z wszystkich subregionów. Z powiatu brzeskiego startuje 4 projekty, z czego dwa z Gminy Brzesko.

Jednym z nich jest projekt pod nazwą „Wielka bitwa o Miecz Kasztelana Spytka z Melsztyna – Poręba Spytkowska 2018” zgłoszony przez Sołtysa z Poręby Spytkowskiej Adriana Zaleśnego. W założeniu będzie to ogromne wydarzenie plenerowe o charakterze kulturalnym i historycznym. Goście będą mogli poznać w sposób interaktywny tajniki pracy średniowiecznego kowala, skryby, garncarza, tkacza i szewca, a po zmroku zobaczyć salwę armatnią i pokaz ognia. Ale na oglądaniu bynajmniej się nie skończy. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w licznych konkurencjach, jak: rzut podkową, sakiewką, strzelanie z łuku, walka na miecze itd. Osoba, która zdecyduje się na udział w konkurencjach i zdobędzie największą liczbę punktów otrzyma nagrodę główną turnieju – specjalnie na tę okazję wykuty miecz Kasztelana Krakowskiego  Spytka z Melsztyna. Będzie to jedyny taki egzemplarz, więc i cenna pamiątka „po najdalsze pokolenia” w rodzie szczęśliwego zwycięzcy.

Kiedy już wszyscy zapoznają się z realiami średniowiecznego życia i pracy, pojedzą wszelakich średniowiecznych specjałów bez konserwantów (bo wiadomo, że w średniowieczu konserwantów przecież nie było), porobią sobie selfie ze średniowiecznymi rzemieślnikami, pokibicują z zapałem zawodnikom rywalizującym o miecz Kasztelana Spytka, oddadzą należny szacun zwycięzcy turniejowych zmagań – nastąpi zmiana średniowiecznego klimatu na inny, równie klimatowy. Gospodarz zaprasza wszystkich na wspaniały koncert gwiazdy Disco Polo Zenka Martyniuka! Jak Polska długa i szeroka, od gór aż do morza wszyscy znają ( nucą, jak kto potrafi) słynne ….przez twe oczy zielone oszalaaaałem!

Oczy zielone (ale mogą być też w innym kolorze, bo różnie z tym bywa i te niebieskie czy brązowe też są w stanie takie samo uczucie obudzić) znamy z  internetu, ale teraz będzie można posłuchać live, będzie można sobie na smartfonie nagrać i mieć swoje. Oczywiście będzie można właścicielkę takich specjalnych oczu (niezależnie od koloru) zaprosić do Poręby Spytkowskiej na super klimatyczną imprezę, którą potem długo będzie się wspominać.

Co zrobić żeby tak właśnie się stało? Wszystko w rękach miłośników specjalnych oczu płci obojga, bo oszalenie na punkcie oczu nie jest zarezerwowane jedynie dla płci brzydszej. Ta piękniejsza, też może troszkę oszaleć. Tak więc aby impreza się odbyła, wystarczy zagłosować w zaczynającym się właśnie plebiscycie i namówić do tego samego jak największą liczbę znajomych. Głosowanie potrwa przez trzy tygodnie . Impreza posiada kod TAR03 Chodzi o jak największą liczbę głosów, tak aby impreza została zakwalifikowana do sfinansowania w przyszłym roku, kiedy będą  rozdysponowywane środki z Budżetu Obywatelskiego.

A oto zasady Głosowania:

Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.

Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce – nie musisz być zameldowany!

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można:

  • przez internet (głosowanie będzie aktywne od 25 września)
  • przez wrzucenie karty do urny (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce), link do karty do głosowania
  • za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Jak wypełnić papierową kartę do głosowania?

1. Na górze karty wpisz nazwę subregionu, w którym mieszkasz:

Subregion Tarnowski – obejmuje projekty z terenu miasta Tarnów oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego,

2.Wpisz kod zadania i jego tytuł:  TAR03  WIELKA  BITWA  O MIECZ  KASZTELANA SPYTKA – PORĘBA SPYTKOWSKA 018 

Pamiętaj, możesz wybrać tylko jedno zadanie!

3. Uzupełnij kartę do głosowania o swoje dane osobowe – wpisz swój PESEL, imię, nazwisko oraz powiat, w którym mieszkasz.

4. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego możesz podać swój adres e-mail.

5. Podpisz oświadczenia. Są one dobrowolne, lecz niezbędne dla oddania głosu.

6. Wrzuć kartę do urny lub wyślij ją do nas pocztą.

7. PAMIĘTAJ!W przypadku głosowania korespondencyjnego liczy się data wpływu do Urzędu. Głosy dostarczone przed i po terminie głosowania nie będą brane pod uwagę.

8. Jeśli zagłosujesz ponownie lub skorzystasz z kilku sposobów głosowania wszystkie Twoje głosy zostaną unieważnione. 

Karta do głosowania     POBIERZ

Punkt na terenie Powiatu Brzeskiego w którym można oddać głos: Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51

Prosimy o udostępnienie wszystkim znajomym tej informacji i pomoc w sprowadzeniu Zenka Martyniuka na teren powiatu Brzeskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.