Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie / 8 października

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się w Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku. Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Tradycyjnie już, każdemu z tych spotkań zawsze towarzyszy koncert i wernisaż.

Tym razem będzie to koncert w wykonaniu Tomasza Drabiny – akordeon i Szymona Kamykowskiego – saksofon.
W programie koncertu znajdą się znane i autorsko zaaranżowane tanga, milongi i walce oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z Argentyny i Polski (np. Ta ostatnia niedziela) ogniste, nostalgiczne tanga oraz nastrojowe milongi stanowią dla Tomasza Drabiny źródło inspiracji w komponowaniu ilustracyjnej, wypełnionej emocją muzyki. Proponowane przez artystów ujęcie tanga z perspektywy brzmienia akordeonu, saksofonu zaowocuje niesamowitą wędrówką w głąb własnych muzycznych fascynacji.

Tomasz Drabina – akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, współpracuje z Filharmonią w Poznaniu, Opolu i Krakowie, były aktor poznańskiego Teatru Strefa Ciszy. Twórca grupy Aviacort (etnofolk Bałkanów i Polski) oraz Tangreen inspirujący się gatunkiem tanga.

Towarzyszący muzykowi Szymon Kamykowski to renomowany saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W swoim dossier może pochwalić się współpracą m.in. z: Markiem Bałatą, Krzysztofem Napiórkowskim, Świetlikami, z grupą Bakshish oraz wieloma formacjami rozrywkowymi i jazzowymi.

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem tego jesiennego popołudnia będzie wernisaż wystawy „Rytmy i Echa”. Jest to wystawa prac krakowskiego a właściwie nowohuckiego artysty – Piotra Schneidera, którą przygotowała jego żona – p. Schneider w 10. rocznicę śmierci swojego męża. Na wystawie zobaczymy głównie grafiki i pastele.

Piotr Schneider urodzony w Krakowie w 1942 roku, studiował w ASP w Krakowie, uzyskał dyplom w Katedrze Miedziorytu u prof. Mieczysława Wejmana, w Katedrze Drzeworytu u prof. Franciszka Bunscha i Katedrze Grafiki Książki u prof. Witolda Chomicza.
Uprawiał malarstwo, grafikę, fotografię i projektowanie. Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych i 25 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, b. Czechosłowacji, Francji, Holandii, Japonii, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie na Węgrzech i we Włoszech oraz wystawach sekcji ZPAP „Fotografia – nowe media w kraju i za granicą”. Wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony.

muzeum.tarnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.