ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Masz prawo do mediacji

Tegoroczony Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 19 października 2017 r. Przykładem lat ubiegłych w tygodniu od 16 do 20 października 2017 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

 

W całej Polsce na Tydzień Mediacji zaplanowane zostały dyżury mediatorów w sądach, zakładach karnych, na Policji i w innych instytucjach. W brzeskiej jednostce taki dyżur będzie pełnił Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00.
W sądach organizowane są spotkania sędziów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych.
Ministerstwo Sprawiedliwości w tym roku postanowiło zaangażować się w szczególny sposób w promocję mediacji w środowisku szkolnym, mówić o niej w kontekście edukacji prawnej.
Na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na 19 października 2017 r., Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z norweskim partnerem organizacją „Trygg Læring” (Safe Learning) zaplanowało międzynarodową konferencję pt. „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”.

W ramach Tygodnia Mediacji koordynacją działań o charakterze lokalnym zajęli się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Listy stałych mediatorów oraz wykazy osób i instytucji uprawnionych do prowadzenia mediacji w sprawach karnych i nieletnich prowadzi prezes sądu okręgowego.
Dane kontaktowe stałych mediatorów oraz mediatorów z list prowadzonych przez ośrodki mediacyjne znajdują się na stronach internetowych sądów okręgowych.
_
KPP Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.