Dodatkowe środki dla Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Rada Miejska na sesji w dniu 25 października podjęła uchwałę o przyznaniu na wniosek Marka Dadeja – dyrektora Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dodatkowych środków w wysokości 86 tysięcy złotych.

 

Środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność, w tym min. zakup odzieży ochronnej dla nowo zatrudnionych ratowników i konserwatorów zgodnie z wymogami BHP, na zakup energii, remont instalacji elektrycznej na kręgielni, ciąg wentylacyjny na niecce basenowej, malowanie całego ciągu 50m i wymiana elementów, umowa na prowadzenie treningów zawodników z klasą mistrzowską, przeglądy techniczne obiektów BOSiR, organizacja wyjazdów zawodników sekcji kręglarskiej BOSiR na Mistrzostwa Polski i inne wydatki. W budżecie gminy na pokrycie kosztów funkcjonowania BOSiR, zaplanowana została kwota trzy miliony trzysta tysięcy złotych. Ponieważ przychody BOSiR wynoszą nie całe siedemset tysięcy, więc konieczna jest dodatkowa kwota wynosząca ponad dwa miliony siedemset tysięcy i takie też środki zostały zaplanowane. Obecnie ta suma została zwiększona jeszcze o dodatkowe 86 tysięcy złotych.

Z dodatkowych wyjaśnień które złożyła radnym na sesji Pani Skarbnik wynika, że aż 75 tysięcy zostanie przeznaczone na zakup energii, chociaż w ciągu roku nie było żadnych podwyżek cen energii (a przynajmniej Pani Skarbnik nie poinformowała o takim fakcie radnych). Powiedziała jedynie, że taki był wniosek dyrektora Marka Dadeja, więc zakłada, że tyle trzeba. Dziewięć tysięcy zostało przeznaczone na pokrycie kosztów wyszkolenia nowych ratowników, którzy aby mogli być zatrudnieni, musieli zrobić kurs ratownika. Są to osoby całkowicie nowe w branży i bez żadnego doświadczenia zawodowego. To doświadczenie zaczynają dopiero nabywać właśnie na brzeskim basenie.

___

Brzesko.info.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *