MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zapinajmy pasy bezpieczeństwa

17 września 2017 roku na terenie powiatu brzeskiego, ale i całego województwa małopolskiego prowadzone były działania „Pasy”, podczas których policjanci zwracali szczególną uwagę na korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach ochronnych.

Podczas działań brzescy policjanci skontrolowali 32 pojazdy i ukarali 6 kierujących za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W całej Małopolsce funkcjonariusze skontrolowali ponad 1800 pojazdów, ujawnili 845 naruszeń niekorzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, w tym 742 przez kierujących, 96 przez pasażerów i 7 przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Przypominamy, że pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie.

W podróżowaniu samochodem bardzo ważne jest bezpieczeństwo pasażerów, najczęściej przewozimy najbliższe nam osoby i tym samym chcemy zapewnić im komfort jazdy.

Kierowca ma obowiązek dopilnować przed rozpoczęciem jazdy czy wszyscy pasażerowie zapieli pasy bezpieczeństwa. Pasy należy zapiąć bez względu na to czy osoba siedzi na przednim fotelu czy też tylnym siedzeniu.

Ponadto zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne. Za pasażera możemy dostać mandat w wysokości 100 złotych i 4 punkty karne. Mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów otrzyma kierowca także w przypadku przewożenia dziecka w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.