MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Policjanci rozliczyli włamywacza i odzyskali skradzione narzędzia

Zarzut kradzieży z włamaniem do wolnostojącego garażu usłyszał 41-letni mieszkaniec gminy Brzesko. Mężczyzna skradł elektronarzędzia warte ponad 2 tysiące złotych. Kryminalni ustalili personalia sprawcy i odzyskali skradziony sprzęt.

W poniedziałek 7 sierpnia br. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi z wolnostojącego, blaszanego garażu w miejscowości Poręba Spytkowska. Pokrzywdzony był zaskoczony, bo na miejscu nie było żadnych śladów włamania. Garaż ani kłódka zabezpieczająca wejście do garażu nie były uszkodzone. Z pomieszczenia zniknęła szlifierka, wkrętarka oraz zakrętarka, wszystko warte ponad 2 tys. złotych.

Do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza. Ustalenia i informacje zebrane przez funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliły szybko wytypować sprawcę kradzieży z włamaniem. Wyszło też na jaw, dlaczego garaż nie nosił widocznych uszkodzeń. Sprawca bowiem wszedł do środka odkręcając jedną z blach stanowiących element dachu. Po kradzieży sprzętu zakręcił ponownie blachę na dachu, aby nie pozostawić żadnych śladów włamania.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, który ponownie trafił w ręce prawowitego właściciela. Wczoraj (16.08) sprawca – 41-letni mieszkaniec gminy Brzesko usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *