MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Borzęcin: Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Brzescy policjanci po raz kolejny podejmują działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Tym razem ukrócili proceder wytwarzania nielegalnego alkoholu oraz wytwarzania i rozprowadzania nielegalnych papierosów w gminie Borzęcin.

Końcem ubiegłego tygodnia policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą potwierdzili zdobyte już wcześniej informacje o wytwarzaniu wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków akcyzy na terenie gminy Borzęcin. Jak się okazało produkcją w warunkach domowych zajmował się 49-letni mężczyzna. W jego pomieszczeniach mieszkalnych policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu etylowego, alkohol bez polskich znaków akcyzy, prawie 3 kg suszu tytoniowego i ponad 4,5 kg liści tytoniu.

W tym samym dniu funkcjonariusze zrealizowali kolejną sprawę związaną z nielegalną produkcją. 40-letni mieszkaniec gminy Borzęcin od czerwca br. wytwarzał i sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 6,5 kg suszu tytoniowego oraz gotowe do sprzedaży papierosy w ilości 450 szt.

Wyrabianie alkoholu etylowego albo wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.