Uszew: Wypadek na DK 75

3 lipca 2017 r. o godz. 16.09 jednostka OSP Uszew została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Brzesku do wypadku samochodowego na DK 75 w msc. Uszew- Okocim.

Po odebraniu zgłoszenia i otrzymaniu informacji, że 1 osoba jest poszkodowana alarmowo wyjechał zastęp 6-cio osobowy samochodem GBArt 2,5/16. Po dotarciu na miejscu stwierdzono: że samochodów osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka busa. Następnie samochód osobowy tyłem odbił się od drzewa. Bus został przewrócony na bok. W wyniku tego zdarzenia w samochodzie osobowym znajdowała się osoba poszkodowana przytomna.

Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy wydostaniu poszkodowanego, transporcie do przybyłego na miejsce ZRM oraz kierowaniu ruchem. W chwili przybycia na miejsce jednostki z OSP Uszew, na miejscu pracowali już strażacy z JRG Brzesko. W trakcie prowadzenia działań ruch na DK 75 był całkowicie wstrzymany. Po przekazaniu poszkodowanego i uprzątnięciu jednego pasa ruch odbywał się wahadłowo. W wyniku tego zdarzenia utrudnienia w ruchu trwały ponad 4 godziny.

Na miejscu działania prowadziły: JRG Brzesko GCBARt 5/32, SRt Man, OSP KSRG Uszew, 2 x ZRM, 2 x Policja, Prokurator. Zakończenie działań i powrót do koszar 19.20.

__

OSP Uszewgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *