Dotkliwe kary dla działaczy sportowych z Gminy Brzesko

Dotkliwe kary na działaczy sportowych z Gminy Brzesko nałożył Wydział Dyscypliny Tarnowskiego Okręgu Piłki Nożnej. W trakcie posiedzenia w dniu 6 lipca 2017 r. za nieuczciwe zachowanie mające wpływ na wynik meczu działacze klubów Strażak-Mokrzyska oraz LKS Olimpia Bucze otrzymali dotkliwe kary finansowe na poziomie od 2000 do 5000 zł, oraz zakaz pełnienia funkcji sportowych na okres od 2 do 5 lat. Ta ostatnia kara jest chyba najbardziej dotkliwa.

Dodatkowo pozbawiono drużynę seniorów LKS Olimpia Bucze w sezonie 2017/2018 – 10 punktów.

Kary zostały nałożone za mecz rozegrany w dniu 15 czerwca 2017 r. Mecz z dnia 15.06.2017 r. pomiędzy drużynami Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska wynik z boiska 1:4 został zweryfikowany jako obustronny walkower. Uzasadnienie: zgodnie z paragrafem 15 punkt 7 Regulaminu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dla IV Ligi i Klas Niższych w przypadku naruszenia przepisów przez obie drużyny zostaną one ukarane obustronnym walkowerem. Sprawa dotyczyła zmiany zawodnika dokonanej w 82 minucie w zespole Strażak Mokrzyska: zszedł Mularz Sebastian (zawodnik młodzieżowy) – wszedł Zachara Łukasz. W wyniku tej zmiany w drużynie Strażaka Mokrzyska od 82 minuty nie występowała regulaminowa liczba dwóch zawodników młodzieżowych, jednak w wyniku wpływu pism dotyczących ewentualnych nieprawidłowości powstałych w trakcie spotkania wynik meczu został zweryfikowany negatywnie.

Klub sportowy z Bucza ostatnio nie miał dobrej passy – dwa tygodnie wcześniej 6 jego zawodników w trakcie meczu otrzymało żółte kartki, a jeden z zawodników został zdyskwalifikowany na trzy mecze.

Kary dotknęły nie tylko działaczy sportowych, ale również członków Kolegium Sędziowskiego z Brzeska. Za dokonanie nieprawdziwego zapisu zdarzeń zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN otrzymali kary dyskwalifikacji od 1 do 2 lat oraz w jednym przypadku zakaz pełnienia funkcji sportowych na okres 5 lat.

Rozumiemy, że piłka nożna to wielkie emocje dla osób które się w nią angażują, ale działacze i piłkarze powinni również pamiętać o tym, że takie zachowania nie przynoszą chluby w lokalnym środowisku…

Wyciąg z protokołu WYDZIAŁU DYSCYPLINY TOZPN <==

OZPN Tarnów / IBgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *