Najlepszy patrol w Małopolsce – policjanci z Brzeska byli nie do pokonania

Wysoką sprawnością fizyczną, doskonałą znajomością przepisów, celnym okiem i szybkością obezwładnienia napastnika musieli się wykazać policjanci, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszego patrolu w Małopolsce. Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku policjantom z Brzeska. Sierż.szt. Krzysztof Gniadek i sierż. Paweł Witkowski byli bezkonkurencyjni i pokonali 20 drużyn z województwa małopolskiego. Tak dobrego miejsca na podium policjantom pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak.

Obiekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie stały się we wtorek (27 czerwca br.) areną zmagań policjantów w ramach kolejnej, XXIV edycji Turnieju Par Patrolowych. W zawodach wzięło udział 21 drużyn reprezentujących jednostki Policji z województwa małopolskiego. Do rywalizacji o miano najlepszych stanęli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Brzeską jednostkę reprezentowali: sierż.szt. Krzysztof Gniadek i sierż. Paweł Witkowski z Wydziału Prewencji KPP w Brzesku. Policjanci zwyciężyli, w pokonanym polu pozostawiając m.in. policjantów z KMP w Tarnowie i z KMP w Krakowie.

W ramach Turnieju przeprowadzono 4 konkurencje: zawody strzeleckie, pokaz technik obezwładniania osób, test wiedzy zawodowej oraz tor przeszkód. W każdej z tych konkurencji brzescy policjanci plasowali się w ścisłej czołówce, co złożyło się ostatecznie na znakomite I miejsce.

Sierż. szt. Krzysztof Gniadek w Policji służy od 9 lat w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym KPP w Brzesku. Jest też instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Sierż. Paweł Witkowski policyjny mundur założył w 2013 roku; obecnie jest przewodnikiem psa służbowego. Sport i strzelectwo to zainteresowania obu mundurowych. Prywatne pasje policjantów przekładają się na ich osiągnięcia i wyniki w służbie. Obaj mundurowi służą brzeskiej jednostki, na co dzień m.in. patrolując ulice Brzeska i biorąc udział w zabezpieczeniach imprez masowych.

To nie pierwszy sukces brzeskich policjantów. W ubiegłym roku nasz patrol brał udział w Turnieju Par Patrolowych osiągając II miejsce w województwie, a V na szczeblu krajowym. Dodatkowo sierż. szt. Krzysztof Gniadek 13 sierpnia 2016r. wziął udział w Pierwszym Charytatywnym Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Dzieci – Dzieciom” w Warszawie zajmując 15 miejsce w stawce 130 policjantów, w biegu na dystansie 5 kilometrów.

Obu funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

Galeria zdjęć <==

KPP Brzeskogrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *