Oddając krew, ratujesz życie

W środę 31 maja – jak co miesiąc – pod szpital w Brzesku przyjedzie krwiobus, gdzie chętni w godzinach od 9.00 do 12.00 będą mogli oddać honorowo krew.

Od czasu likwidacji stałego punktu krwiodawstwa w brzeskim szpitalu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zorganizowało mobilny punkt poboru krwi, tzw. krwiobus, który przyjeżdża do Brzeska raz w miesiącu, przeważnie zawsze w ostatnią środę każdego miesiąca. Jest to okazja dla honorowych krwiodawców którzy nie mieli możliwości oddać ostatnim czasie krwi na którejś z licznych akcji terenowych organizowanych przez prężnie działające na terenie powiatu środowiska krwiodawców, najczęściej strażaków, policjantów, motocyklistów itp.

Takie terenowe akcje są bardzo częste w całympowiecie, ale, mimo wszystko, nie każdy jednak ma możliwość w nich uczestniczyć. Właśnie dla tych osób, jak również i nowych chętnych do włączenia się w szeregi honorowych dawców krwi przyjeżdża każdego miesiąca z Krakowa krwiobus, który przez trzy godziny jest do dyspozycji wszystkich chętnych. Prosimy o takie zaplanowanie sobie jutrzejszego dnia, aby znaleźć trochę czasu przedpołudniem i skorzystać z pobytu ekipy RCKiK Brzesku.

___

brzesko.info.plgrupa poszukiwawcza2