MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ NA DRODZE KRAJOWEJ

Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w środę na drodze krajowej numer 94 w Siedlcu, w powiecie bocheńskim. Zderzyły się tam 2 poruszające się w tym samym kierunku samochody. Jednym z pojazdów był osobowy seat, którym kierował 43-latek z gminy Łapanów. Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W środę (27 grudnia br.), tuż przed godziną 18 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali skierowani do Siedlca. Według uzyskanych informacji na drodze krajowej numer 94 w tej miejscowości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tę informację i ustalili przebieg zdarzenia. Według ich ustaleń kierujący seatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w poprzedzającego go opla. Policjanci wylegitymowali uczestników tej kolizji i wykonali badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

U kierującego seatem 43-latka z gminy Łapanów badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował pojazdem mimo stanu nietrzeźwości i…zatrzymanego wcześniej prawa jazdy co potwierdziło sprawdzenie w policyjnej bazie danych.

Kierujący oplem 29-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego był trzeźwy.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 43-letniemu mieszkańcowi gminy Łapanów grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

Mężczyzna odpowie również za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego

__

KPP w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *