MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Aktywni Seniorzy z Brzeska z wizytą w Kopalni Soli w Bochni.

Inhalacje w kopalni soli, znane także jako terapia solna, to forma leczenia, która wykorzystuje korzystne właściwości soli. W kopalniach soli taka terapia opiera się na wdychaniu mikroskopijnych cząstek soli zawieszonych w powietrzu. Uważa się, że może to przynieść korzyści dla układu oddechowego poprzez nawilżanie błony śluzowej i łagodzenie objawów chorób takich jak astma czy alergie. W ramach zadania „Zdrowy Senior” członkowie Stowarzyszenia „Aktywny Senior” z Brzeska wybrali się by skorzystać z dobroci serwowanych przez Kopalnię Soli w Bochni, spędzając czas w komorze Ważyn, a także odbywając interesującą 1,5 godzinną wycieczkę.

Zabawa dla seniorów nie tylko dostarcza radości, ale także przynosi liczne korzyści zdrowotne. Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję serca, utrzymuje sprawność stawów i wpływa pozytywnie na ogólną kondycję. Dodatkowo, interakcje społeczne podczas wspólnej zabawy wspierają zdrowie psychiczne i emocjonalne seniorów, redukując uczucie izolacji – druga część wyprawy ukierunkowana była właśnie na wspólną integrację.

To kolejna inicjatywa organizacji w ramach zadania „Zdrowy Senior” otwartego konkursu ofert „Wiek seniora, a wigor juniora!” Dotychczas były to także: wyjazdy na termy Chochołów, połączone z zajęciami nordic walking z Panią Katarzyną Pytką z Akademii Ruchu „LIBRA”, a także wyjazdy do Górki/Wiślicy do komory normobarycznej, które zaleca jako forma rehabilitacji po przebytych urazach, wpływa również korzystnie na poprawę wydolności fizycznej, zwiększa wydolność umysłową, co jest niezwykle istotne do osób przeżywających drugą młodość.

To nie koniec działań aktywnych seniorów z Brzeska i okolic. Już teraz zapowiadają kilka ciekawych inicjatyw „dla ducha i ciała”. Więcej szczegółów na profilu facebookowym Stowarzyszenia:

https://www.facebook.com/aktywnyseniorbrzesko

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

___

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *