MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Wyjątkowy jubileusz w Zespole Szkół w Czchowie

Wiele osób zgromadziło się na sali sportowej przy Zespole Szkół w Czchowie, aby uczcić 30 rocznicę utworzenia szkoły – miejsca, w którym na przestrzeni lat kształciły się setki młodych ludzi. Jak mówili organizatorzy ani tożsamość uczniów i absolwentów, ani ich system wartości nie wzięły się znikąd – wyrosły z wielowiekowego doświadczenia całych pokoleń Polaków.

Nie można było zatem mówić o historii szkoły w oderwaniu od historii Polski, zwłaszcza w przededniu 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

W Zespole Szkół w Czchowie wysoko cenione są wartości patriotyczne – są one podstawą wychowania i kształtowania młodych ludzi, dlatego w programie artystycznym położono główny akcent na historię naszego kraju składającego się z wielu małych ojczyzn, takich jak Czchów.

W pantomimicznych scenach przypomniano wielkie momenty z dziejów Polski, ale i długą drogę polskiego żołnierza idącego po niepodległość przez krew, pot i łzy.

Przypomniano także wielkie postaci, wybitne jednostki, w tym patrona szkoły – błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przepiękna scenografia, tańce z szarfą i flagami, rekonstrukcja walk z czasów I wojny światowej, wyjątkowa oprawa muzyczna oraz gra świateł dobitnie ukazały, że w tej szkole kształci się bardzo zdolna młodzież i pracują kreatywni pedagodzy.

__

Powiat Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.