MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

USIŁOWANIE ROZBOJU NA 48-LETNIM MIESZKAŃCU TARNOWA

Chwile grozy przeżył 48-letni Tarnowianin, który zgłosił się do policjantów z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie po tym, jak zdołał uciec napastnikom, którzy zażądali pod groźbą użycia przemocy wydania kurtki i zegarka wartości niespełna 250 złotych.

W ostatni weekend października do policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum wpłynęła informacja o usiłowaniu rozboju na 48-letnim mieszkańcu Tarnowa. Mundurowi mając informację o rysopisie sprawców oraz miejscu jego popełnienia ruszyli w ich poszukiwaniu. Wykorzystując dodatkowo monitoring miejski bardzo szybko odnaleźli sprawców tego przestępstwa. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat mieszkańców Wołomina, którzy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego, a dodatkowo materiał dowodowy został wzmocniony nagraniami kamer monitoringu miejskiego.

Zatrzymani zostali przesłuchani w Komisariacie Policji Tarnów-Centrum, gdzie zostały im przedstawione zarzuty usiłowania rozboju. Obaj trafili do tarnowskiej prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych wolnościowych środków zapobiegawczych. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych i analizie zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku policjantów i zastosowała wobec zatrzymanych dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Nie mniej jednak postępowanie będzie w dalszym ciągu prowadzone przez tarnowskich policjantów w formie śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.